Otvorili sme nový Creativity Space by GlobalLogic

Strihanie pásky pri slávnostnom otvorení Creativity Space

V utorok 24. októbra 2023 sme na našej katedre slávnostne otvorili nové priestory s názvom Creativity Space. Ide o výsledok našej spolupráce so spoločnosťou GlobalLogic Slovakia. Tento kreatívny priestor má pre našu katedru veľký význam.

Čo je Creativity Space?

Creativity Space je nová miestnosť na našej Katedre počítačov a informatiky, ktorá bude slúžiť nielen na výučbu, ale aj na podporu tvorivosti a inovácie. Je to miesto, kde naši študenti budú mať možnosť vzdelávať sa, spolupracovať s odborníkmi z oblasti informačných technológií či pracovať na vlastných výskumoch a projektoch. Spoločnosť GlobalLogic je aktívnym partnerom v tomto procese a snaží sa prepájať vysokoškolákov, stredoškolákov a pedagógov na jednej platforme. Preto priestory Creativity Space plánujeme používať aj v rámci 3. ročníka Labu IT Creativity v spolupráci so stredoškolákmi.

Na slávnostnom otvorení Creativity Space bolo predstavených aj niekoľko projektov, na ktorých študenti spolupracovali s odborníkmi, ako Robotické rameno GL-ARM a GlobalLogic Embedded Starter Kit. Otvorenie sme zavŕšili prednáškou s názvom "Požiadavky a testing v IT projekte" s Danielom Demčákom z firmy GlobalLogic Slovakia.

Chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu Creativity Space, a tešíme sa na nové príležitosti a úspechy, ktoré tento priestor prinesie našim študentom a našej katedre.

Video:

Tlačové správy: