Úspech nášho študenta na Slovak University Startup Cup 2023

Slovak University Startup Cup 2023

Pavol Padyšák, líder študentského startupu SkySail, získal cenu JCI-Slovensko za startup s veľkým inovačným potenciálom na súťaži University Startup Cup 2023.

Startup sa zameriava na konštrukciu bezpilotného glidera (vetroňa) so schopnosťou motorizovaného pohonu využitím elektromotora a batérii so solárnymi panelmi pre ich dobitie. S ušetrenou váhou a schopnosťou nepretržitého letu vzniká priestor pre umiestnenie špecifického výskumného zariadenia – kamera, termokamera, malý radar. Na rozdiel od iných projektov sa ten ich zaoberá využitím cenovo dostupných materialov a technologií (3D tlač, mikrokontrolér, servomotory, solárne dobijanie,baterie) na stavbu bezpilotného vetroňa (glider) uskutočnenie bezpilotných letov bez nutnosti pristáť. Možné vytvorenie softvéru pre vzájomnú komunikáciu medzi glidermi a externými zariadeniami pre efektívnejšie lety a pokrytie väčšej oblasti. Ambiciózny cieľ - s využitím mikrokontrolérov, rádiovej komunikácie a externých zariadení vytvoriť pohyblivú infraštruktúru pre komunikáciu. Startup je súčasťou Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM v Košiciach.

Víťazovi srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov pri ďalšej práci.

Viac info na: https://www.startitup.sk/pozname-vitazov-sutaze-slovak-university-startu...

Slovak University Startup Cup 2023